کرنوگراف چیست
کرنوگراف چیست؟

کرنوگراف چیست؟ سوالی است که بسیاری از کاربران سایت گالری ساعت می نت از ما میپرسند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله با یک راهنمای تنظیم کرنوگراف ساعت مچی در خدمت شما باشیم. قبل از اینکه بدانیم چگونه کرنوگراف ساعت را تنظیم کنیم؟ ابتدا باید با تعریف کرنوگراف آشنا شویم و بدانیم که به طور کلی کارایی آن چیست و در ادامه نحوه تنظیم و استفاده از کرنوگراف ساعت را فرا میگیریم.

تعریف کرنوگراف ساعت

تعریف کرنوگراف ساعتدر رابطه با تعریف کرنوگراف باید بگوییم که این قابلیت فاصله های زمانی را اندازه گیری میکند. به نوعی میتوان گفت همان کرنومتر در ساعت های دیجیتال مانند انواع ساعت جی شاک میباشد. کمی جزئی تر بخواهیم توضیح دهیم، کرنومتر در ساعت های آنالوگ را، کرنوگراف میگویند با این تقاوت که کرنومتر در صفحات ساعت های دیجیتال به صورت عددی (کامپیوتری) زمان را محاسبه میکند ولی کرنوگراف در ساعت های آنالوگ یا عقربه ای با استفاده از عقربه های کوچکتر در صفحه ساعت فاصله ی زمانی را محاسبه کرده و به نمایش در می آورد.

پیشنهاد میکنیم مقاله ی تفاوت ساعت آنالوگ و دیجیتال را نیز مطالعه کنید.

چگونه کرنوگراف ساعت را تنظیم کنیم؟

چگونه کرنوگراف ساعت را تنظیم کنیم؟به بخش اصلی مقاله ی مجله می نت رسیدیم. جایی که نحوه تنظیم و استفاده از کرنوگراف ساعت را یاد میگیریم. شاید به این نکته توجه نکرده باشید که هر ساعت مچی که دارای کرنوگراف است، دو دکمه در راستای عدد ۲ و ۴ خود دارد. این دکمه ها همان دکمه هایی هستند که برای تنظیم کرنوگراف ساعت به آنها نیاز داریم. کار اصلی آنها هم خیلی ساده بوده و در سه بخش شروع، پایان و تنظیم مجدد کرنوگراف خلاصه میشود.

عقربه هایی که برای اندازه گیری فاصله های زمانی تعبیه شده اند، گاها به ۲ یا ۳ بخش تقسیم میشوند. ثانیه شمار، دقیقه شمار و بعضا در برخی ساعتها ساعت شمار را در کرنوگراف داریم. تا اینجا با اجزای مهم کرنوگراف آشنا شدیم و در ادامه کاربرد آنها را بررسی میکنیم.

جهت استفاده از کرنوگراف ساعت میتوانید در ابتدای کار دکمه ی بالا سمت راست(راستای عدد ۲) را فشار دهید تا کرنوگراف شروع به فعالیت کند. این دکمه برای شروع و پایان کرنوگراف و دکمه ی پایین که در راستای عدد ۴ قرار دارد، برای تنظیم مجدد کرنوگراف است.

وقتی دکمه ی شروع را زدیم و عقربه های مربوط به کرنوگراف شروع به فعالیت کردند، باید به همان ۲ یا ۳ عقربه ی کرنوگراف توجه کنیم که یکی وظیفه ی ثانیه شمار، یکی دقیقه شمار و دیگری که در بعضی از ساعت های کرنوگراف دیده میشود ساعت شمار است که نشان میدهند از نقطه ی شروع کرنوگراف تا پایان، چه زمانی محاسبه شده است.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا با تعریف کرنوگراف آشنا شویم و همینطور مختصری با راهنمای تنظیم کرنوگراف ساعت مچی نیز آشنا شدیم تا بدانیم چگونه کرنوگراف ساعت را تنظیم کنیم؟ امیدواریم از این مطلب استفاده ی کافی را برده باشید و نحوه استفاده از کرنوگراف ساعت را به خوبی فرا گرفته باشید که امری بسیار ساده است. خوشحال میشویم تا نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.