بهترین برند ساعت مچی ژاپنی
برندهای ساعت مچی ژاپنی

همانطور که احتمالا میدانید، ژاپن یکی از کشورهای بزرگ در تولید انواع ساعت مچی زنانه و مردانه میباشد. برندهای بزرگی که اصالت این کشور را دارند. نام های بزرگی که در این مقاله قصد داریم تا با لیست بهترین برند های ساعت مچی ژاپنی و ساخت ژاپن آشنا شویم. این مقاله ی جذاب از مجله می نت را از دست ندهید که به معرفی بزرگانی همچون معرفی برند سیکو ، معرفی برند کاسیو ، معرفی برند اورینت و همینطور معرفی برند سیتیزن میپردازیم.

لیست ۴ مدل از بهترین برند های ساعت مچی ساخت ژاپن

معرفی برند سیکو

معرفی برند سیکوسیکو را میتوان از قدیمی ترین و البته بزرگترین برند های ساعت مچی ژاپنی در سطح جهان نام برد. قدمت بیش از یک قرن یا بهتر است بگوییم حدود ۲ قرن نشان از قدرت  و بزرگی سیکو است. سیکو که فعالیت حرفه ای خود در حوزه ی ساعت را در سال ۱۸۹۲ میلادی شروع کرد، قبل از آن در صنعت فروش جواهرات از سال ۱۸۸۱ میلادی پا به عرصه ی تجارت گذاشت. سیکو القاب اولین ها را نیز در اختیار دارد. ساخت اولین ساعت کرنوگراف ، همچنین اولین ساعت کوارتز  و حتی اولین ساعت ژاپنی در اختیار برند سیکو میباشد. از مهم ترین مدلهای سیکو میتوان به samurai، suma، tuna، turtle و tumle اشاره کرد.

معرفی برند کاسیو

معرفی برند کاسیوکاسیو را نیز میتوان هم رده با سیکو دانست. در مقاله تاریخچه برند کاسیو در مورد این برند صحبت کرده ایم، اما در اینجا به شکل مختصر ساعت مچی برند کاسیو را بررسی خواهیم کرد. یکی از دلایلی که کاسیو توانست به عرصه بین المللی و بازار جهانی برسد، زیرمجموعه های این کمپانی میباشد. کاسیو ۵ زیربرند بسیار قدرتمند نیز دارد که هر کدام از آنها را میتوان جزو لیست بهترین برندهای ساعت مچی ژاپنی دانست. ساعت مچی جی شاک حرفه ای ، ادیفایس، پروترک، بیبی جی و sheen از جمله نام هایی هستند که هر کدام بازار بزرگی را در اختیار دارند. برند کاسیو فعالیت خود را با مشقت های فراوانی که موسس آن یعنی تادائو کاشیو تجربه کرده است، در سال ۱۹۴۶ میلادی شروع کرد و تا به امروز جزو بزرگان تولیدکننده ساعت مچی در جهان میباشد.

معرفی برند سیتیزن

معرفی برند سیتیزنوقتی نام ها را یکی یکی بررسی میکنیم نمیتوان گفت که کدام بهتر است؟ سیتیزن نیز از عظمت و محبوبیت بالایی حتی در بین برندهای دیگر میباشد. یکی از مهارت هایی که سیتیزن را در بین دیگر برندهای تولیدکننده ساعت مچی محبوب کرده است، تولید انواع موتور ساعت مچی میباشد.  ECO-DRIVE نامی است که سیتیزن در اوایل تاسیس خود آن را به یک ساعت آنالوگ با تکنولوژی کوارتز خود داد که امروزه تمام برندها، موتورهای الکترونیکی یا کوارتز را روی ساعت های خود استفاده میکنند.

معرفی برند اورینت

معرفی برند اورینتبرند اورینت هم که متعلق به سیکو گروپ میباشد در سال ۱۹۵۰ میلادی متولد شد. یکی از جذابیت هایی که اورینت را به یک برند بزرگ بدل کرده است، تولید ساعت با موتور مکانیکی با قیمت مناسب نسبت به قیمت بازار است. به همین جهت بزرگترین سازنده ساعت مکانیکی عنوانی است که به برند اورینت داده اند.

جمع بندی

در این مطلب جذاب با بهترین برند های ساعت مچی ژاپنی آشنا شدیم.
مهمترین نکات
۱- جی شاک، ادیفایس، پروترک، sheen و بیبی جی از زیرمجموعه های برند کاسیو میباشند.
۲- کاسیو در سال ۱۹۴۶ و جی شاک در سال ۱۹۸۱ میلادی ظهور کردند.
۳- برند اورینت متعلق به سیکو گروپ میباشد.
با به اشتراک گذاری مطلب یا نظرات خود در بخش کامنت های زیر همین مقاله ما را در بهبود کیفیت مقالات آموزشی یاری بفرمایید.