ساعت بوگاتی شیرون
ساعت بوگاتی شیرون توربیلون

قطعا همگی شما نام بوگاتی را شنیده اید و آن را به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو میشناسید. آخرین خودروی تولیدی این شرکت نیز بوگاتی شیرون است که در این مقاله از مجله می نت میخواهیم با بررسی جزئیات ساعت بوگاتی شیرون توربیلون در خدمت شما باشیم. بوگاتی با همکاری یک شرکت تولیدکننده ساعت سوئیسی نمونه ساعت این خودرو را با استفاده از بهترین متریال و جزئیات دقیق، طراحی و روانه بازار کرده است. جاکوب اند کو سوئیسی با ساخت این ساعت یک بار دیگر قدرت بالای خود در ساخت ساعت را به رخ کشیده است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت. اگر میخواهید در مورد جاکوب اند کو بیشتر بدانید، مقاله ی بهترین برند ساعت سوئیسی را مطالعه بفرمایید.

سیستم ساعت بوگاتی شیرون توربیلون

یک دکمه روی این ساعت کافی است تا اجزای موتور آن به حرکت در بیایند. بلافاصله بعد از آن که دکمه را فشار دهیم، پیستون های موتور به حرکت درمی آیند. باید بگوییم که این ساعت از یک موتور ۱۶ سیلندری برخوردار است. در کنار اینها نیز یک میل لنگ و یک سری توربو شارژ مینیاتوری هم به حرکت و چرخش درمی آیند. نکته جالب تر این است که تمامی این کارها در حدود ۲۰ ثانیه اتفاق می افتد.

شرکت جاکوب اند کو بیان کرده است که برای ساخت و بررسی جزئیات ساعت بوگاتی شیرون توربیلون از ۵۷۸ قطعه در ساخت آن استفاده کرده است. بدنه بوگاتی شیرون از تیتانیوم و شیشه ی آن هم از یاقوت کبود یا سافایر تهیه شده است. اما یک نکته ی دیگر که توجه شما را جلب میکند این است که وقتی پشت فرمان خودروی بوگاتی شیرون بنشینید و این ساعت را نیز به دست ببندید و با سرعت ۴۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنید، یک سری قلاب در ساعت، تعادل آن را روی مچ دست شما حفظ میکند.

باتری ساعت بوگاتی شیرون توربیلون تا ۶۰ ساعت دوام داشته و با یک نشانگر همانند نمایشگر پمپ بنزین در خودروی بوگاتی، میزان شارژ باتری را نمایش خواهد داد. ارزش دلاری این ساعت حدود ۳۰۰/۰۰۰ دلار است که با آن میتوان یک واحد خانه کوچک در آمریکا خریداری کرد.

جمع بندی

در این مطلب مختصری به بررسی جزئیات ساعت بوگاتی شیرون توربیلون پرداختیم. شما اگر ۳۰۰ هزار دلار داشته باشید، این ساعت را برای خود خریداری میکنید؟