تفاوت ساعت اصل و غیراصل
تفاوت ساعت اصل و تقلبی

این مقاله را میتوان یکی از پرمخاطب ترین، پر جستجو ترین و البته بهترین مطلب آموزشی در حوزه ساعت مچی دانست. تفاوت ساعت اصل و تقلبی چیست؟ چگونه ساعت اصل را تشخیص دهیم؟ و… از جمله پرسش های کاربران است که از ما میپرسند. در مجله می نت تصمیم گرفتیم تا با تولید مقاله ای ساده و کاربردی این موضوع را بیان کنیم تا در نحوه تشخیص ساعت اصل از تقلبی هم موفق عمل کنید. در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه تشخیص ساعت اصل از تقلبی

امر تشخیص ساعت اصل از تقلبی کار بسیار آسانی میباشد،فقط کافی است تا یک سری نکات که مربوط به ساعت های اورجینال است را یاد بگیرید که در ادامه ی این مقاله در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

چگونه ساعت اصل را تشخیص دهیم؟

قیمت

یکی از عواملی که نشان دهنده ی اصل بودن ساعت است، قیمت آن میباشد. قیمت ساعت های اورجینال بنابه دلایل مختلفی اعم از مواد اولیه استفاده شده در ساخت ساعت و همچنین قابلیت هایی که خود ساعت در اختیار شما قرار میدهد، از ساعت های تقلبی یا غیر اصل بالاتر میباشند. البته تنها این معیار قیمت را نباید مقیاسی برای تشخیص ساعت اصل از تقلبی قرار داد. اما باید این را در نظر داشته باشید که ساعت های اورجینال تنها پول کیفیت و ظرافت خود را میگیرند.

شماره سریال

شاید عاملی که خیلی قوی تر میتواند تفاوت ساعت اصل و تقلبی را نشان دهد، شماره سریالی است که ساعت های اورجینال دارند. این شماره سریال که از اعداد و بعضا از اعداد و حروف با هم تشکیل میشوند، همانند یک شناسنامه برای ساعت عمل میکند. دقت کنید که در اکثر مواقع این کد پشت بدنه ی ساعت به شکل واضحی حکاکی میشود. همچنین وقتی این کد را در اینترنت نیز جستجو میکنید، تمام سایت ها و سایت سازنده ی برند نیز همان مدل را برای شما به نمایش در می آورد.

ظرافت و ظاهر

یکی دیگر از مواردی که خیلی راحت میتوان بوسیله ی آن تفاوت ساعت اصل و تقلبی را پیدا کرد، ظرافت در طراحی و مرغوبیت بدنه و جنس ساعت های اورجینال میباشد. بدنه ای از بهترین مواد اولیه ی موجود در دنیا، بهترین نوع استیل که در مقاله ی انواع استیل ساعت نیز به آن پرداخته ایم. و دیگر قسمت های یک ساعت اصل که بعضا از فلزات گرانبها یا سنگ های قیمتی ساخته میشوند. حتی وقتی در شرایط برابر محیطی و نورپردازی به یک ساعت اورجینال و غیر اصل نگاه میکنیم، با کمی دقت میتوان تشخیص داد که کدام ساعت اصل و کدام طرح اصل میباشد.

نکته ی دیگری که در ظاهر ساعت ها برای تشخیص ساعت اصل از تقلبی باید به آن توجه کنید، لوگوی ساعت اورجینال است. نماد برند سازنده به شکل صحیح و واضح درون صفحه ی ساعت یا قفل ساعت حکاکی یا بعضا به صورت برجسته قرار میگیرند. توصیه میکنیم به این نکته هم توجه داشته باشید.

بسته بندی

از دیگر مواردی که کار شما را در نحوه تشخیص ساعت اصل از تقلبی آسان میکند، نوع بسته بندی است. ساعت های اورجینال از بسته بندی شیک و دلنشینی برخوردار هستند که در این بسته بندی نکاتی وجود داشته که مهمترین آنها حکاکی یا برچسب صحیح لوگوی برند و از آن مهمتر، دفترچه راهنما یا گارانتی ساعت است که توسط وارد کننده ارائه میشود.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا با تفاوت ساعت اصل و تقلبی آشنا شویم تا بتوانی در نحوه تشخیص ساعت اصل از تقلبی نیز به خوبی عمل کنیم. امیدواریم این مطلب نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. تجربه ی خود از خرید هر کدام از ساعت ها را با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.