برند ساعت سازی فردریک کنستانت
تاریخچه برند ساعت سازی فردریک کنستانت

در این مقاله از مینت واچ با بررسی تاریخچه برند ساعت سازی فردریک کنستانت در کنار شما هستیم. هر چند این برند نسبت به برخی دیگر از برندهای سوئیسی قدمت چندانی ندارد، اما بررسی تاریخچه فردریک کنستانت برای دوست داران ساعت خالی از لطف نیست. هر کمپانی قصه ای دارد و اگر قصد تهیه ساعتی برند مانند ساعت فردریک کنستانت را دارید، لذت بخش است که بدانید چه داستانی را به دست خود می بندید.

همان طور که در مقاله تاریخچه برندهای سوئیسی نیز اشاره کردیم، تعداد برندهای لوکس این کشور بسیار زیاد است. طبیعی هم هست که وقتی یک کشور را مهد ساعت جهان بدانیم، تعداد بسیار زیادی از شرکت های ساعت سازی مشهور نیز در آن وجود خواهد داشت. حال در این مطلب می خواهیم به بررسی یک برند لوکس که در ایران نیز مدل های خاص آن پیدا می شود، بپردازیم. شاید درباره فردریک کنستانت زیاد شنیده باشید. این مطلب را به بررسی  تاریخچه برند ساعت سازی فردریک کنستانت اختصاص خواهیم داد. اگر شما هم از طرفداران این برند هستید و به انتخاب ساعت مچی از این برند علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی تاریخچه ساعت فردریک کنستانت

تاریخچه کمپانی فردریک کنستانت

برای بررسی تاریخچه کمپانی فردریک کنستانت باید به دهه نهم قرن بیست میلادی باز گردیم. فردریک کنستانت در سال ۱۹۸۸ میلادی راه اندازی شده است. یک زوج موفق به نام های Aletta Bax و Peter Stas این برند لوکس را استارت زدند. این دو، کارخانه ساعت سازی خود را در ژنو سوئیس تاسیس کردند. حالا شاید بپرسید چرا نام شرکت را فردریک کنستانت گذاشته اند؟ این نام از نام های پدربزرگ و مادربزرگ این زن و شوهر خلاق گرفته شده است.

این خلاقیت باعث شده همه در بررسی تاریخچه ساعت مچی فردریک کنستانت به این نامگذاری اشاره کنند. از سال ۱۹۸۸ تا کنون که سال ۲۰۲۱ هستیم، تولید محصولات بسیار باکیفیت، زیبا و در خور تمام سلایق، یکی از کلیدی ترین عواملی بود که سبب شد تا نام فردریک کنستانت خیلی سریع تر به سر زبان ها بیفتد.

تاریخچه برند فردریک کنستانت نشان می دهد آنچه باعث شده این برند به این سرعت به یکی از غنی ترین ها تبدیل شود، استفاده از تکنولوژی های بروز در تولید انواع ساعت مچی مردانه و زنانه می باشد. اگر بخواهیم به نقطه عطف متعدد این کمپانی سوئیسی اشاره کنیم باید یک کتاب تالیف کرد. همچنین با آشنایی با تاریخچه ساعت فردریک کنستانت متوجه می شویم انواع ساعت های این برند مورد استقبال افراد بزرگی نیز قرار گرفته اند.

کارخانه جدید و بسیار بزرگ این شرکت ۳۲۰۰ متر مربع است که ۴ قسمت مختلف را تشکیل می دهد. این ۴ بخش شامل تولید اجزای موتور، مونتاژ کالیبر، مونتاژ ساعت و کنترل کیفیت می شوند. در ادامه معرفی برند ساعت مچی فردریک کنستانت دستاورد های این برند را مرور خواهیم کرد.

برندسازی ساعت مچی فردریک کنستانت

ساعت فردریک کنستانت ساخت کجاست؟

ساعت فردریک کنستانت ساخت کجاست؟ همان طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، این برند هم مانند دیگر ساعت های خاص جهان در سوئیس متولد شده است. در واقع طراحی خلاقانه ساعت های این برند در ترکیب با کیفیت سوئیسی، چیزی است که این ساعت ها را به جایگاه کنونی خود یعنی محبوبیت در سراسر جهان و در میان افراد با سلیقه های متفاوت رسانده است. حال کارخانه این برند پس از گذارندن سال هایی از پیدایش تاریخچه فردریک کنستانت، در ژنو یعنی پایتخت ساعت سازی در جهان قرار دارد و روز به روز با تولید ساعت هایی پیشرفته با تکنولوژی های روز، درخشش بیشتری در مان طرفداران خود پیدا می کند.

برخی از دستاوردها در طول تاریخچه فردریک کنستانت

تاریخچه فردریک کنستانت اگرچه کوتاه است؛ اما خالی از دستاورد و پیشرفت نیست و موسسان این برند همواره در سودای پیشروی و به کارگیری تکنولوژی در ساعت های خود بوده اند. این زوج خوش ذوق در سال ۲۰۰۲ مجموعه آلپینا را به کلکسیون خود اضافه کردند. برند ساعت آلپینا خود به صورت مجزا با تولید ساعت های لوکس و اسپرت در سال ۱۸۸۳ میلادی تاسیس شده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۲ به صورت قوی تر زیرمجموعه فردریک کنستانت قرار گرفت.

در سال ۲۰۰۸ میلادی بود که فردریک توانست موتور توربیلن را به کارخانه ساعت سازی خود اضافه کند. به نقل از پیتر استاس این یک اتفاق بزرگ و یک جهش عالی در این صنعت لوکس به حساب می آید که فردریک نیز هیچ وقت دست از پیشرفت بر نمی دارد.

کشور سازنده ساعت فردریک کنستانت

در سال ۲۰۱۱ این کمپانی بیش از ۱۲۰ هزار ساعت تولید کرد که در ۱۰۰ کشور دنیا به فروش می رسید. به دلیل همین محبوبیت جهانی است که به هر زبان زنده دنیا می توانید مقاله هایی از تاریخچه ساعت مچی فردریک کنستانت بیابید.

اما این برند در سال ۲۰۱۵ میلادی با عنایت به اینکه نیاز افراد نیز تغییر پیدا کرد، تولید ساعت هوشمند را نیز استارت زد. نکته جالب اینجاست که تغییری در طراحی و ظاهر ساعت ها به وجود نیامد، ولی با استفاده از تکنولوژی، این کمپانی همان نمونه های با اصالت خود را به یک ساعت هوشمند تبدیل کرده است. در واقع در اقدامی نوآورانه در تاریخچه فردریک کنستانت، اصالت و مد را در کنار هم قرار داده اند.

صفحه آنالوگ انواع ساعت هوشمند فردریک کنستانت چیزی جز زمان را در اختیار شما قرار نمی دهد؛ اما با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی خود که روی موبایل نصب می شود، اطلاعات دقیق را به شما ارائه می دهد.

نقش ژاپن در تاریخچه ساعت فردریک کنستانت

ممکن است شنیده باشید که ساعت فردریک کنستانت، ساعتی ژاپنی است و با مطالعه تاریخچه ساعت فردریک کنستانت و اطلاع از مهد سوئیسی آن در رابطه با ارتباط این برند با ژاپن کنجکاو شده باشید. در سال ۲۰۱۶ کمپانی سیتیزن ژاپن این برند را خریداری کرد و به همین دلیل برای برخی افراد گیج کننده است که ساعت فردریک کنستانت ساخت کجاست؟ تولید ساعت های این برند همچنان به طور متمرکز در کارخانه ای ۳ هزار متری در ژنو سوئیس انجام می شود که در حال گسترش به ۶۲۰۰ متر مربع است.

پس از مالکیت سیتیزن، این برند همچنان به نوآوری ادامه داد و در سال ۲۰۱۸ اولین ساعت هوشمند مکانیکی جهان را به بازار عرضه کرد؛ تولید هیبریدی که هوشمندی را به یک ساعت با حرکت مکانیکی اضافه می کند. این ساعت هوشمند هیبریدی را نیز می توان نقطه عطفی در تاریخچه فردریک کنستانت به حساب آورد.

برند ساعت مچی فردریک کنستانت

قیمت و انواع در تاریخچه ساعت مچی فردریک کنستانت

شاید مهم ترین بخش در تاریخچه ساعت مچی فردریک کنستانت برای بسیاری از افراد، قیمت آن در طول حیات این برند باشد. قیمت یک ساعت می تواند معیار لازم اما نه کاملی برای تعیین کیفیت و میزان لوکس بودن یک ساعت باشد.  ساعت های بسیار لوکس این برند جذاب در شعبه های آن در سرتاسر دنیا موجود است. قیمت ساعت های این برند از حدود ۵۰۰ دلار شروع می شود. برخی از مدل های گرانقیمت این شرکت کاملا به صورت دست ساز هستند که روی ارزش ساعت تاثیر مستقیمی خواهد داشت.

استفاده از مواد اولیه درجه یک مانند بهترین نوع استیل، بهترین نوع چرم و شیشه ساعت از اصول کاری و کیفیت بالای محصولات می باشد. موتور اختصاصی کوارتز یا اتوماتیک در مدل های مختلف این برند نیز نشان دهنده ی آن است که فردریک در طول تاریخچه ساعت فردریک کنستانت به دنبال پوشش دادن تمام سلایق بازار است . همچنین سلبریتی هایی چون Alec Baldwin, Michelle Rodriguez, Goga Ashkenazi, Roberto Cavalli, Diddy, Cassie, Amaury Nolasco, Tara Reid که در معرفی برند ساعت مچی فردریک کنستانت نقش داشته اند، محبوبیت و وجهه عمومی این برند را به عنوان یک ساعت لوکس و البته مقرون به صرفه، افزایش داده اند.

کمپانی فردریک کنستانت

انتخاب ساعت های این برند از مینت واچ گالری

در این مقاله آموزشی مجله می نت تا حدودی با تاریخچه فردریک کنستانت آشنا شدیم و با معرفی برند ساعت مچی فردریک کنستانت اطلاعات جالبی درباره این برند لوکس کسب کردیم. باعث افتخار ماست تا در بخش کامنت ها تجربه استفاده خود از انواع ساعت سوئیسی به خصوص ساعت فردریک کنستانت را با ما به اشتراک بگذارید. در انتها برخی از مدل های موجود این برند در فروشگاه گالری ساعت می نت واچ را مشاهده خواهید کرد.