تاریخچه برند ساعت مچی فردریک کنستانت
تاریخچه برند ساعت سازی فردریک کنستانت

همانطور که در مقاله تاریخچه برندهای سوئیسی نیز اشاره کردیم، تعداد برندهای لوکس این کشور بسیار زیاد است. طبیعی هم هست که وقتی یک کشور را مهد ساعت جهان بدانیم، تعداد بسیار زیادی از شرکت های ساعت سازی نیز در آن وجود خواهد داشت. حالا در این مطلب میخواهیم به بررسی یک برند لوکس که در ایران نیز مدلهای خاص آن پیدا میشود بپردازیم. شاید درباره فردریک کنستانت زیاد شنیده باشید. این مطلب را به بررسی و تاریخچه برند ساعت سازی فردریک کنستانت اختصاص خواهیم داد. پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه کمپانی فردریک کنستانت

تاریخچه برند فردریک کنستانت
فردریک کنستانت در سال ۱۹۸۸ میلادی راه اندازی شده است. یک زوج موفق به نام های Aletta Bax و Peter Stas این برند لوکس را استارت زدند. این دو در ژنو سوئیس کارخانه ساعت سازی خود را تاسیس کردند. حالا شاید بپرسید چرا نام شرکت را فردریک کنستانت گذاشته اند؟ این نام از نام های پدربزرگ و مادربزرگ این زن و شوهر خلاق گرفته شده است. از سال ۱۹۸۸ تا کنون که سال ۲۰۲۱ هستیم، تولید محصولات بسیار باکیفیت، زیبا و در خور تمام سلایق یکی از کلیدی ترین عواملی بود که سبب شد تا نام فردریک کنستانت خیلی سریع تر به سر زبان ها بیفتد.

درباره فردریک کنستانتعاملی که موجب شده تا تاریخچه برند فردریک کنستانت به این سرعت به یکی از غنی ترین ها تبدیل شود، استفاده از تکنولوژی های بروز در تولید انواع ساعت مچی مردانه و زنانه میباشد. اگر بخواهیم به نقطه عطف متعدد این کمپانی سوئیسی اشاره کنیم باید یک کتاب تالیف کرد. اما با اشاره کوتاه به برخی از آنها میتوان دید که به چه میزان انواع ساعت مچی فردریک کنستانت مورد استقبال افراد بزرگی نیز قرار گرفته است.

کارخانه جدید و بسیار بزرگ این شرکت ۳۲۰۰ متر مربع است که ۴ قسمت مختلف را تشکیل میدهد. این ۴ بخش شامل تولید اجزای موتور، مونتاژ کالیبر، مونتاژ ساعت و کنترل کیفیت میشوند.

برخی از دستاوردهای فردریک کنستانت

این زوج خوش ذوق در سال ۲۰۰۲ مجموعه آلپینا را به کلکسیون خود اضافه کردند. برند آلپینا خود به صورت مجزا با تولید ساعت های لوکس و اسپرت در سال ۱۸۸۳ میلادی تاسیس شده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۲ به صورت قوی تر زیرمجموعه فردریک کنستانت قرار گرفت.

در سال ۲۰۰۸ میلادی بود که فردریک توانست موتور توربیلن را به کارخانه ساعت سازی خود اضافه کند. به نقل از پیتر استاس این یک اتفاق بزرگ و یک جهش عالی در این صنعت لوکس به حساب می آید که فردریک نیز هیچ وقت دست از پیشرفت بر نمیدارد.

اما سال ۲۰۱۵ میلادی با عنایت به اینکه نیاز افراد نیز تغییر پیدا کرد، تولید ساعت هوشمند را نیز استارت زد. نکته جالب اینجاست که تغییری در طراحی و ظاهر ساعت ها به وجود نیامد، ولی با استفاده از تکنولوژی همان نمونه های با اصالت خود را به یک ساعت هوشمند تبدیل کرده است. در واقع اصالت و مد را در کنار هم قرار داده اند. صفحه آنالوگ انواع ساعت هوشمند فردریک کنستانت چیزی جز زمان را در اختیار شما قرار نمیدهد. اما با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی خود که روی موبایل نصب میشود، اطلاعات دقیق را به شما ارائه میدهد.

ساعت هوشمند فردریک کنستانت
قیمت و انواع ساعت مچی فردریک کنستانت

ساعت های بسیار لوکس این برند جذاب در شعبه های آن در سرتاسر دنیا موجود است. قیمت ساعت های فردریک کنستانت از حدود ۵۰۰ دلار شروع میشود. برخی از مدلهای گرانقیمت این شرکت کاملا به صورت دست ساز هستند که روی ارزش ساعت تاثیر مستقیمی خواهد داشت. استفاده از مواد اولیه درجه یک مانند بهترین نوع استیل، بهترین نوع چرم و شیشه ساعت از اصول کاری و کیفیت بالای محصولات میباشد. موتور اختصاصی کوارتز یا اتوماتیک در مدلهای مختلف نیز نشان دهنده ی آن است که فردریک به دنبال پوشش دادن تمام سلایق بازار است.

در این مقاله آموزشی مجله می نت تا حدودی درباره فردریک کنستانت آشنا شدیم. باعث افتخار ماست تا در بخش کامنت ها تجربه استفاده خود از انواع ساعت سوئیسی به خصوص ساعت فردریک کنستانت را با ما به اشتراک بگذارید. در انتها برخی از مدلهای موجود این برند در فروشگاه گالری ساعت می نت را مشاهده خواهید کرد.