داستان برند ساعت مچی اباکو
تاریخچه برند اباکو

تاریخچه برند ساعت Obaku

قصه کمپانی های ساعت سازی همیشه برای دوستداران این صنعت جذابیت دارد. تاریخچه ساعت اباکو نیز یکی از این داستان های دوست داشتنی است. علاقمندان ساعت می خواهند بدانند ساعت اباکو ساخت کجاست و چه ویژگی هایی دارد. برند ساعت مچی اباکو یکی از برندهای جذاب در گالری ساعت می نت واچ می باشد. طرح های بسیار متنوع برای تمام سلایق در کنار قیمت اقتصادی، نمونه های این برند را به یک انتخاب ایده آل برای استفاده رسمی و روزمره تبدیل کرده است. در این مقاله از تاریخچه برندها درباره یکی از پر فروش ترین برندهای ساعت یعنی تاریخچه برند اباکو صحبت خواهیم کرد.

تاریخچه برند ساعت Obaku تاریخچه ای پر فراز و نشیب از یک ساعت خاص دانمارکی است که طرفداران بسیار زیادی در نقاط مختلف جهان دارد. اگر به تاریخ پیدایش این برند و داستان آن علاقه مند هستید، ادامه این مقاله می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.

کشور ساخت ساعت مچی اباکو

تاریخچه ساعت اباکو از ابتدا تا کنون

تاریخچه ساعت اباکو از ۳۵ سال پیش آغاز می گردد؛ نکته جالب درباره این برند جذاب این است که آشنایی یک کارآفرین که میراث طراحی دانمارکی را درک می کرد با تاجری چینی علاقه مند به فسلفه ذن بودا، منشاء ایده کانسپت این برند در تاریخچه برند ساعت اباکو بود. از آن زمان که این دو اولین ساعت خود را طراحی و تولید کردند، تا کنون در مسیر خود موفق بوده و امروز یکی از محبوب ترین برندهای ساعت مچی در سطح جهان به حساب می آیند.  تا سال ۲۰۰۷ میلادی، سالها بود که موسسان ساعت های مچی که آنرا obaku می نامیم، برای برند های برتر ساعت تولید می کردند و سپس در این نقطه عطف تاریخچه برند اوباکو، پس از ۲۷ سال تصمیم گرفتند که خط تولید خود را ایجاد کنند.

اولین طراحان ساعت مچی اباکو Christian Mikkelsen و Lau Luengard Ruge بودند که در میانه تعریف تاریخچه ساعت اباکو درباره آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد. طراحی های این دو تاکنون تاثیر زیادی در محبوبیت این کمپانی داشته است و صاحب ایده اکثر ساعت های خیره کننده این برند، این دو نفر هستند.

داستان برند ساعت مچی اباکو

ارتباط تاریخچه برند اوباکو با فلسفه ذن

ارتباط جذاب تاریخچه برند اوباکو با فلسفه، ویژگی خاص و تاثیرگذار درباره برند ساعت مچی اباکو است؛ همانطور که گفته شد ایده کلی ساعت های برند obaku تحت تاثیر آموزه های فلسفه ذن، بر مبنای سادگی است. اوباکو در وبسایت خود با جمله ای از بودا، اینگونه داستان ساعت اوباکو و گره خوردن آن با این فلسفه را بیان می کند:

«گذشته از بین رفته است، آینده هنوز اینجا نیست. فقط یک لحظه برای زندگی کردن وجود دارد و آن لحظه حال است.»

نام اوباکو نیز برگرفته از فلسفه ذن است که ذهن-آگاهی و سادگی را ترویج می کند. در تاریخچه ساعت اباکو باید این نکته را یاد آور شد که این برند به وسیله  ترکیب فرهنگ باستانی شرق با طرح های مینیمالیستی دانمارکی، حالتی از ذهن و شیوه ای از وجود را نشان می دهد که یادآور سادگی، آرامش و زندگی در لحظه است؛ بنابراین می توان درباره برند ساعت مچی اباکو گفت که تنها یک ساعت نیست؛ بلکه سبکی برای زندگی و ایدئولوژی است. در تمام ساعت های تولید شده در تاریخچه برند ساعت اباکو، تمرکز بر سادگی و ظرافت در کنار حس آرامش و تعادل بوده است؛ حتی در وسایلی با کاربرد زینتی مانند ساعت که محصول خاص و پرطرفدار این برند می باشد.

درباره برند ساعت مچی اباکو

درباره برند ساعت مچی اباکو پیش از این گفته شد که متعلق به دانمارک است. سادگی در طراحی و استفاده از یک الگوی خاص سبب شده تا دیگر برندهای رده پایین تر نیز به تقلید از طرح های این شرکت بپردازند. استفاده از خاص ترین رنگ ها در کنار هم نشان از ظرافت کاری طراحان این کمپانی می باشد. حس بی نظیر استفاده از ساعت های اباکو را نمی توان در قالب یک متن بیان کرد. باید از آن استفاده کرده باشید تا تجربه خاص بودن را بیش از پیش در خود احساس کنید.

همانطور که در داستان ساعت اوباکو بیان کردیم انواع ساعت های این برند، به گونه ای طراحی می شوند تا برای تمامی دوره ها قابل استفاده باشند و اصطلاحا دِمُده نشوند. وقتی از ساعت های این شرکت استفاده می کنید، مواد لوکس و منحصر به فرد را با یک قیمت مناسب در اختیار خواهید داشت. شاید درباره طراحی دانمارکی چیزهای زیادی شنیده باشید. این طرح ها از زمان های دور با هدف یک طرح ساده البته نیرومند ایجاد شده اند. در ساخت ساعت نیز از این هدف پیروی شده است.

اصالت تاریخچه برند اوباکو نیز ازzen  که فلسفه ای بودایی است، وام گرفته شده است. اباکو نام خود را از فلسفه ذن ZEN می گیرد که در سال ۱۶۶۱ میلادی در پای کوه اباکو تاسیس شد. نماد اباکو نیز در چرخه خوشنویسی، شکل های زیبایی را به خود دیده است. برای استفاده از یک ساعت مچی که برای طولانی مدت بتوان از آن بهره برد، اباکو می تواند انتخاب به صرفه در عین حال بسیار با کیفیت باشد.

داستان برند ساعت Obaku

ساعت اباکو ساخت کجاست؟

ساعت اباکو ساخت کجاست؟ شاید نام فلسفه ذن و بودا در تاریخچه ساعت اباکو شما را درباره کشور تولید کننده این ساعت های جذاب به اشتباه بیندازد؛ اما باید گفت هر چند که فلسفه شرق آسیا در ساخت این ساعت ها تاثیرگذار بوده است، اما این برند متعلق به کشور دانمارک است که مراکزی در کشورهای دیگری هم دارد. اکنون دفاتر این کمپانی در دانمارک، چین، هنگ کنگ و آمریکا مستقر بوده و طراحی میینیمال و سادگی را همراه با ساعت های خود به جای جای جهان (حدود ۷۰ کشور) صادر می کنند و سهم بزرگی در بازار ساعت های خاص در جهان دارند.

تاثیر طراحان در تاریخچه برند ساعت اباکو

Christian Mikkelsen از اصلی ترین نیروهای مجموعه و فردی تاثیر گذار در تاریخچه برند ساعت اباکو می باشد. این طراح دانمارکی، یکی از بهترین های کسب و کار نیز به حساب می آید که فارغ التحصیل رشته معماری است. کریستین بیش از ۱۵ سال است که به طراحی ساعت مشغول بوده و به دلیل طرح های ساده و معاصر خود، از طراحان رده بالا در این حوزه به شمار می رود. میکلسن کار خود را به خوبی و با عشق انجام می دهد که این امر به تاریخچه قوی برند اباکو کمک کرده است.کریستین میکلسن می گوید:

وقتی من یک ساعت را طراحی میکنم، آن را خیلی بیشتر از یک زمان سنج در نظر می گیرم. از نظر من یک ساعت عالی، ساعتی است که نگاه کردن، لمس و استفاده کردن از آن لذت بخش باشد. این طرح باید احساسی را به وجود آورد که با مردم صحبت کند و بیانگر شخصیت آنها باشد.

La Liengard Ruge از دیگر افرادی است که در تاسیس و راه اندازی اباکو و در واقع تاریخچه ساعت اباکو نقش پررنگی داشته است. وی نیز همانند میکلسن، رشته معماری خوانده است و از جمله افرادی است که بسیار زندگی خلاقانه ای داشته و دارد.  به گفته  Ruge:

از نظر من نکته مهم این است که طرحی تولید شود که همیشگی و جاودان باشد. من طرفدار راه حل های سریع نیستم. من واقعا می خواهم که تمام انرژی خود را صرف طراحی کنم تا طرحی زیبا و موفق حاصل شود.

همین امر سبب شده تا اباکو به این حد از محبوبیت و شهرت جهانی برسد. وقتی کار خود را با عشق انجام دهید، بعدها تاریخچه شما را خواهند نوشت. مانند تاریخچه برند ساعت مچی اباکو که در اینجا مطالعه میفرمایید.

معرفی داستان ساعت اوباکو

داستان ساعت اوباکو بر دستان طرفدارانش

داستان ساعت اوباکو از یک دیدار آغاز شد و به تولید ساعت هایی خاص و مدرن انجامید و حالا در مچ دستان طرفداران خود در سراسر جهان خودنمایی می کند. ساعت های این برند با گذارندن مسیر طولانی در تاریخچه ساعت اباکو حالا به عنوان سمبل مینیمالیسم و زیبایی در جهان شناخته می شود که ترکیب فلسفه آسیایی و ساعت های اروپایی را در قالب یک اکسسوری زیبا ارائه می کند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید یک ساعت لوکس با قیمت بسیار به صرفه داشته باشید، پیشنهاد ما ساعت های این کمپانی می باشد. مدل های مختلف ساعت اباکو را می توانید در سایت گالری می نت واچ مشاهده و سفارش خود را ثبت کنید. هم چنین برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.