تاریخچه ساعت های سوئیسی
تاریخچه ساعت های سوئیسی

یکی از سوالاتی که برای اغلب افراد پیش می آید، این است که چرا ساعت سوئیسی گران تر است؟ اگر در اکثر فروشگاه ساعت معتبر رفته باشید یا سایت ساعت فروشی مانند گالری ساعت می نت دیده باشید، برندهای ساخت سوئیس قیمت بالاتری دارند. البته این نکته را در نظر داشته باشید اصالت برند برخی از ساعت ها سوئیسی بوده ولی ساخت آنها در کشور ثالث انجام میشود. منظور ما در این مقاله از مجله می نت ، ساعت های سوئیسی که ساخت آنها نیز در سوئیس انجام میشود که برندهای بزرگی را نیز میتوان نام برد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.
در این مقاله میخواهیم درباره تاریخچه ساعت های سوئیسی بیشتر بدانیم تا به پاسخ سوال خود برسیم.

درباره ساعت های سوئیسی

در ابتدای امر باید بگوییم که کشور سوئیس یکی از بزرگان تولید انواع ساعت مچی مردانه و زنانه میباشد. لوکس و مرغوبیت در ساخت ساعت های سوئیسی به خوبی در تولیدات آنها قابل مشاهده است. به نوعی میتوان گفت فقط میخواهند کیفیت را به مشتری خود تقدیم کنند. در کنار این کیفیت طراحی ها بسیار اختصاصی و جذاب را میبینیم که دیگر برندها نیز به تقلید از ساعت های سوئیسی در آمده اند. قدمت بلند برندهای سوئیسی مانند پتک فیلیپ، هابلوت، اودمار پیگه و دیگر کمپانی های بزرگ سوئیسی که در مقاله ی 10 تا از بهترین برندهای ساعت مچی سوئیسی اشاره کرده ایم، این کشور را به مهد تولید ساعت در جهان تبدیل کرده است.

لقب clock makers در قرن 17 عنوانی برای ساعت های سوئیسی بود که اکثر قریب به اتفاق آنها مکانیکی بودند که برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم، مقاله ی انواع موتور ساعت را هم مطالعه بفرمایید. ساعت های مکانیکی تا حدود سال 1960 میلادی از نمونه های پرطرفدار سازندگان سوئیسی بود تا اینکه موتورهای کوارتز را نیز به تولیدات خود اضافه کردند تا به امروزه تاریخچه ساعت های سوئیسی دارای مدلهای مختلف موتور ساعت مچی باشد.

نام های بزرگی را میتوان به میان آورد که شامل مرتبه های میان رده و بالا رده ی کمپانی های سوئیسی هستند. طبق تجربه ی ما کیفیت ساعت های میان رده و بالا رده سوئیسی یکی است و تنها تفاوت اصلی آنها متریال، فلزات و اغلب سنگ های گرانبهایی است که در ساخت ساعت های بالا رده و اصطلاحا ساعت مچی افراد مشهور یا سلبریتی استفاده میشوند.

چرا ساعت سوئیسی گران است؟

چرا ساعت سوئیسی گران استبه بخش جذاب مقاله رسیدیم. جایی که باید بدانیم چرا ساعت سوئیسی نسبت به ساعت ها که در کشورهای دیگر تولید میشوند، گران تر است؟ جواب ساده است. عوامل بسیاری هستند که باعث شده تا این اتفاق بیفتد.

ایجاد تحولی بزرگ در ساخت ساعت مچی

طبق گفته خودمان در بالاتر، با توجه به اینکه قدمت ساعت سوئیسی به قرن 17 برمیگردد. از همان ابتدا حساسیت بالایی در تولید بهترین ساعت دنیا را دارند. بهترین تکنولوژی ساخت ساعت مچی یکی از دلایلی است که بر کیفیت کالای تولید شده می افزاید.

کیفیت عالی قطعات استفاده شده در ساعت های سوئیسی

قطعات درجه یکی که در ساخت ساعت های سوئیسی به کار میروند، بعضا از فلزات مرغوب و گرانبها هستند. در این بین برخی از این قطعه ها نیز توسط دست ساخته میشوند که در افزایش قیمت آنها نقش بسزایی دارد. همین کیفیت بالا در تولید ساعت های سوئیسی سبب میشود تا بتوانید در طولانی مدت به بهترین شکل از آنها بهره لازم را ببرید.

سرعت بالای تولید ساعت مچی

ظرفیت بالای تولید ساعت در کشور سوئیس با استفاده از امکانات و ماشین آلات روز دنیا، دلیلی دیگر بر گران بودن ساعت های سوئیسی میباشند. اگر بخواهیم این بخش را با مثال بیان کنیم، میتوان به برند پتک فیلیپ اشاره کرد که گنجایش تولید 45 هزار ساعت سوپر لوکس در یک سال را دارد که یک رقم و آمار بی نظیر در ساخت ساعت های خاص و لوکس میباشد. حفظ و ارتقای کیفیت حین سرعت بالا سبب شده تا شهرت ساعت های سوئیسی به کل جهان و مخصوصا افراد نامی برسد و از آنها استفاده کنند.

طراحی و ظاهر ساعت های سوئیسی

در کنار موارد بالا، طراحی و ظاهر ساعت های سوئیسی یک جلوه بی نظیری را به استایل افراد هدیه میدهد. همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم طراحی های اختصاصی ساعت های سوئیسی که نشان از یک اتاق فکر بسیار قوی برای تولید بهترین محصولات را دارد. طرح های بروزی که سبب شده در عین اینکه هنوز مورد توجه قرار دارند، برندهای دیگر از دیگر کشورها هم به تقلید از ساعت های سوئیسی بر آیند. در مرحله ی طراحی، اتفاقات بزرگی می افتد که برخی برندها 20% هزینه ی هر ساعت به طراح و بخش طراحی تعلق میگیرد.

جمع بندی

در این مطلب در عین حال که درباره تاریخچه ساعت های سوئیسی دانستیم، جواب سوال اینکه چرا ساعت سوئیسی گران است را نیز دادیم تا بدانید که برندهای سوئیسی هم طراحی بسیار جذاب و هم کیفیت و متریال دیجه یک را در دستور اصلی کار خود قرار داده اند. خوشحال میشویم تا هر تجربه ای از خرید ساعت مچی سوئیسی را با ما به اشتراک بگذارید.