تاریخچه برند پتک فیلیپ
تاریخچه برند پتک فیلیپ

در این مقاله میخواهیم درباره یک برند بزرگ از خانواده کمپانی های ساعت سازی سوئیسی صحبت کنیم. تاریخچه پرافتخار برند پتک فیلیپ ما را بر آن داشت تا یک مقاله ی مجزا را به تاریخچه تاسیس این برند بزرگ اختصاص دهیم. این مطلب را به کسانی پیشنهاد میدهیم  که میخواهند درباره برند ساعت سازی پتک فیلیپ بیشتر بدانند. پیشنهاد میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

زندگینامه و موسسان پتک فیلیپ

پتک فیلیپ را میتوان از با قدمت ترین برند ساعت مچی در جهان نام برد. این شرکت توسط آنتونی پتک و فیلیپ در سال ۱۸۳۹ راه اندازی شد. در واقع مرکز مدیریت آنها در شهر ژنو سوئیس قرار دارد. همانطور که میدانید تولیدات پتک فیلیپ، ساعت های لوکسی هستند که به تعداد محدود تولید اختصاصی میشوند. از نکاتی که سبب شده تا پتک فیلیپ به یک غول در صنعت ساعت سازی تبدیل شود، ظرفیت تولید ۴۵ هزار ساعت در سال میباشد که در کیفیت بسیار بالا در دنیا نظیر ندارند. به دلیل اینکه یکی از اهداف اصلی پتک فیلیپ، اصول مشتری مداری است، بسیاری از نظرات مشتریان خود را در تولیدات خود به کار میگیرد تا یک محصول ایده آل باب میل مشتریان روانه ی بازار کند.

پتک فیلیپ، کیفیت را فدای کمیت یا برعکس نمیکند. همه ی ویژگی های خوب را در تولیدات خود جمع کرده و سپس نسبت به تولید و عرضه ی آن به مشتریان اقدام میکند. به این صورت که در طول سالیان حضور پتک فیلیپ در صنعت ساعت تا به الآن حدود ۲۰۰ مدل ساعت را ساخته است و تمرکز اصلی آنها در تولید محصولات با کیفیت در عین حال بسیار زیبا و اختصاصی میباشد.

ساعت پتک فیلیپ

در این بخش باید کمی به ساعت مچی این برند نیز بپردازیم. همانطور که در بالاتر گفتیم، شهرت اصلی پتک فیلیپ به محصولات و ساعت های لوکس و گرانقیمت آن است. استفاده از بهترین مواد اولیه، سنگها و زیورآلات قیمتی، بهترین مدل از انواع استیل ساعت مچی در برخی از نمونه ها، آنها را به ساعت مچی مورد علاقه افراد مشهور تبدیل کرده است. افراد نامی همچون ماری کوری، انیشتین، جان اف کندی و … از مشتریان پتک فیلیپ بودند و حتی چهره های بزرگ امروزی نیز از ساعت های پتک فیلیپ استفاده میکنند. یکی از معروف ترین نمونه ساعت خاص این کمپانی که به مناسبت تولد ۱۷۵ سالگی این برند ساخته شد، ساعت دو طرف صفحه ی آن است که چیزی حدود ۳ میلیون دلار قیمت دارد.

خلاصه ای از پروسه ی ۸ ساله ساخت هر کدام از نمونه ساعت Grandmaster Chime را میتوانید در ویدئوی زیر مشاهده بفرمایید.

جمع بندی

سعی کردیم تا در این مقاله به صورت مختصر درباره تاریخچه برند سوئیسی پتک فیلیپ بیشتر بدانیم. گفتنی است که این برند ساعت های خاص و گران قیمت دیگری نیز دارد که در مطلب گران ترین ساعت های دنیا نیز به برخی دیگر از آنها اشاره کرده ایم.