انواع شیشه ساعت مچی
انواع شیشه ساعت مچی

در جواب این سوال که بهترین نوع شیشه ساعت مچی کدام است؟ باید بگوییم که با بررسی انواع شیشه ساعت مچی در می یابیم که هر ساعت مچی بسته به قیمت و کیفیت بدنه خود از یک نوع شیشه استفاده میکند. انواع شیشه به سه دسته کلی اکریلیک، مینرال یا معدنی و سافایر به صورت طبیعی یا مصنوعی تقسیم میشوند. به عنوان مثال عموما یک ساعت معمولی رده پایین که از ضعیف ترین نوع استیل بهره میبرد، از شیشه اکریلیک استفاده میکند. اگر با انواع استیل در ساعت مچی آشنایی ندارید، میتوانید اینجا کلیک کنید.

بحث ما در این مطلب شیشه ساعت است. برخی از ساعت ها به عنوان نمونه سری استاندارد دیجیتال برند کاسیو که قیمت اقتصادی زیر ۵۰۰ هزار تومان دارند، به جای شیشه از یک طلق PVC یا رزین استفاده میکنند تا یک ساعت ارزان و مقرون به صرفه را روانه بازار کنند. در ادامه دقیق تر به بررسی این بخش از ساعت خواهیم پرداخت.

آشنایی با انواع شیشه ساعت مچی

۱- شیشه اکریلیک

نوعی شیشه از جنس پلاستیک میباشد که در اکثر مواقع روی ساعت های کپی و غیراصل دیده میشوند و طبیعتا مقاومت پایین تری نسبت به مدلهای دیگر دارند.

۲- شیشه مینرال یا کریستال معدنی

شیشه هایی به مراتب با مقاومت بالا هستند که بیشتر روی انواع ساعت اسپرت و حدودا بازه قیمتی ۱ تا ۵ میلیون تومان استفاده میشود. مقاومت بالایی دارند ولی نسبتا در برابر خط و خش مقاومت پایین تری نسبت به نوع دیگر شیشه ساعت یعنی یاقوت سافایر دارند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

۳- یاقوت کبود یا سافایر کریستال

یکی از بهترین نوع شیشه ساعت یاقوت کبود یا سافایر کریستال است. این مدل به دو شکل طبیعی و مصنوعی ساخته میشود. نوع طبیعی آن برای انواع ساعت لوکس مانند ساعت هابلو اورجینال و مانند آن که قیمت های بسیار بالایی دارندمورد استفاده قرار میگیرد. اغلب در انواع ساعت سوئیسی در بازه قیمتی ۴ یا ۵ میلیون تومان به بالا تا ۲۰ الی ۳۰ میلیون معمولا از یاقوت سافایر مصنوعی بهره میبرند.

شیشه مینرال طی یک فرآیند شیمیایی به سافایر مصنوعی تبدیل میشود که در برابر خط و خش بسیار مقاوم بوده و تنها ایرادی که میتوان برای آن نام برد، ترد و شکننده بودن آن است.

جمع بندی:

در این مطلب سعی کردیم تا به صورت مختصر و مفید درباره انواع شیشه ساعت مچی و اینکه بهترین نوع شیشه ساعت کدام است؟ صحبت کرده و پاسخ دهیم. اگر سوال یا نکته ای درباره شیشه ساعت دارید در بخش کامنتها با ما به اشتراک بگذارید.