انواع بند ساعت مچی
انواع بند ساعت مچی

انواع جنس بند ساعت مچی ، مبحثی است که تصمیم گرفتیم در مجله می نت به آن بپردازیم. شاید با خودتان بگویید که بند ساعت یک عضو ساده از ساعت مچی میباشد. اما باید به عنوان یک متخصص این امر به شما بگوییم که بند ساعت نه تنها مهم است، بلکه در ظاهر استایل هر فرد نیز تاثیر مستقیم دارد. به این صورت که شما باید ساعتی را انتخاب کنید که بتوانید با پوشش های مختلفی ست کنید. برخی از ساعت های قابلیت تعویض بند ساعت را دارند که میتوانید بسته به سلیقه ی خود آن را تغییر دهید. اما به طور کلی بحث ما شناختن انواع این جزء مهم است و همینطور بدانیم بهترین بند ساعت مچی کدام است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع جنس بند ساعت

بند برزنتی

بهترین بند ساعت مچیهمانطور که در بالاتر نیز بیان کردیم، در این مطلب قصد داریم تا با بهترین نوع بند ساعت مچی هم آشنا شویم. طبق تجربیات ما در گالری ساعت می نت، بند برزنتی، یکی از بهترین ها میباشد. چرا؟ دلیل آن نیز استفاده از پارچه و الیاف در ساخت آن است. همین امر سبب شده تا این بند برزنتی از مقاومت بالاتر و طول عمر بیشتری نسبت به دیگر انواع بند ساعت مچی برخوردار باشد. از قابلیت های کاربردی دیگر بند برزنتی نیز، قابلیت شستشوی راحت تر آن است که در صورت تعریق دست قادر به شستن آن هستید. توجه کنید که اگر خود ساعت شما از خاصیت ضد آب برخوردار نیست، فقط بند ساعت را بشویید.

بند چرم یا پوست

انواع بند ساعت مچی بند چرم یا پوستاز رایج ترین انواع بند ساعت که در اکثر ساعت های مچی به خصوص مدلهایی که جنبه ی رسمی دارند استفاده میشود، بند چرمی ساعت است. این نوع بند جنبه های مختلفی مانند رسمی، اسپرت یا روزمره را شامل شده و شما میتوانید در اکثر مواقع از آن استفاده کنید. بند چرم معمولا از پوست جانداران ساخته میشود. گاها این جانداران همان گاو، بز، شترمرغ و یا حتی پوست مار میباشد که هر کدام بسته به نوع خود از ارزش بالاتری برخوردارند و قیمت بیشتری را طلب میکنند.

بند پلاستیکی

بهترین بند ساعت مچیاز جذاب ترین انواع جنس بند ساعت مچی باید به پلاستیکی اشاره کرد. شاید بگویید چرا جذاب؟ جذابیت این نوع از بند ساعت این است که از قیمت مناسب تر، مقاومت بالاتر همانند بند برزنتی و تمیزی راحت تر آن است که به آسانی میتوان این کار را انجام داد. بند پلاستیکی ساعت خود از چند نمونه جنس تشکیل میشود که بهترین آنها رزین و بعد از آن هم رابر و سیلیکون میباشد. نوع رزین را میتوان در نمونه انواع ساعت جی شاک و سیلیکون را نیز در انواع ساعت کاترپیلار مشاهده کرد.

بندهای پلاستیکی معمولا دارای قفل سگکی ساده هستند که در مقاله ی انواع قفل ساعت مچی نیز در مورد آنها صحبت کرده ایم. همین اتفاق سبب میشود تا این نوع نیز از محبوبیت بالایی برخوردار باشد.

بند فلزی

همانطور که از نامش پیداست، سختی در عین حال انعطاف پذیری از خصلت های خوب بند فلزی ساعت میباشد. نمونه ساعت های رسمی از این نوع بند استفاده میکنند تا یک جلوه متفاوتی را به ارمغان بیاورند. همانطور که میدانید بند فلزی نیز از فلزات مختلفی ساخته میشوند که بنا به نوع فلز آنها هم قیمت و بهای متفاوتی دارند. برخی از استیل هستند که خود استیل هم دارای انواع مختلفی است که حتما توصیه میکنیم مقاله ی انواع استیل ساعت مچی را هم مطالعه بفرمایید. طلا، نقره، تیتانیوم و حتی روی و مس نیز فلزاتی هستند که در صنعت ساعت سازی استفاده میشوند.

اما اکثر تولیدکنندگان ساعت به دلیل اینکه فلز استیل مناسب تر بوده و با سلایق و حساسیت های متفاوت، سازگار است، آن را برای ساخت ساعت های فلزی خود انتخاب کرده و استفاده میکنند.

جمع بندی

در این مطلب آموزشی از مجله می نت سعی کردیم تا خیلی ساده با انواع جنس بند ساعت مچی آشنا شویم و دریابیم که بهترین نوع بند ساعت نیز کدام است. امیدواریم از مقالات ما برای تجربه ی خوب خرید ساعت استفاده ی کافی را ببرید.